Toitumine suvel Hiina meditsiini järgi

Hiina suur mõttetark Mengzi, kes elas üle 2100 aasta tagasi, kuulutas, et inimeste suurimad ihad on toit ja seks, ja just selles järjekorras. Tegelikult on need kõikide eluvormide kaks kõige põhilisemat iha.

Toidul on 2 funktsiooni: kindlustada füüsiline ellujäämine ja pakkuda rahuldust.

Fakt on see, et me oleme see, mida ja kuidas me sööme. Aga kui me sööme ebatervislikku toitu või ei toitu me õigesti, siis võivad kimbutama hakata erinevad terviseprobleemid.
Hiinas on populaarne uskumus, et söömine, kui kõht on tühi, on juba ise ravim ja mittesöömine kui kõht ei ole tühi, on samuti ravim.
Väga oluline on aastaringi jälgimine ning loodusega tasakaalus toitumine. Õnneks on loodus meie eest suurema töö ära teinud ning pakub vastavalt aastaajale just seda, mis meie söögilaual peaks olema.

Suve organ on süda. Südant tugevdavad suurepäraselt meie aedade marjad- vaarikad, maasikad, mustikad.

Tee joomine (eriti rohelise) eemaldab siseelunditest kuumust paremini kui külmad joogid. Suvel tuleb kehale anda piisavalt vedelikke. Suurepäraselt sobivad niisutavad ja jahutavad viljad nagu tomat, kurk, melon, arbuus.
Toidud soovitame süüa soojana. Külmad joogid ja toidud sulevad nahapoorid, higistamine väheneb, kuumus ei pääse välja.
Ja mis kõige tähtsam- OLE SÖÖMISE AJAL HEAS TUJUS!
Juba vanas Hiinas oli kombeks söömise ajal muusikat kuulata. Erinevad emotsionaalsed vapustused segavad Mao-Põrna tööd.
Hoiatatakse isegi, et süüa ei maks metsiku rõõmuga, raevunult, õudustundes, hirmununa või murelikuna. Tuleb oodata kui emotsioonid rahunevad, vastasel korral muutub toit meie jaoks “mürgiks”. Segavad mõtted takistavad seedimist!